Home staging

Szacowanie wartości posiadanego przez siebie mieszkania uzależnione jest zwykle od szeregu czynników wchodzących ze sobą w interakcje i tworzące zupełnie nowe wartości, może się więc okazać, że wyceny dwóch obiektów znajdujących się w przestrzeni jednego miasta będą się od siebie skrajnie różnić. 

elegancka sypialniaZe względu na to, że każda nieruchomość jest zupełnie inna i każda z nich posiada inne cechy charakterystyczne, niezbędne jest zastosowanie indywidualnego podejścia do wyceny. Choć rzeczoznawca majątkowy zwykle zwraca uwagę na funkcjonalność mieszkania czy też typ jego budowy, nie zawsze musi się okazać, że właściciele nie mają żadnych szans na indywidualne zwiększenie jego wartości. Sprzedaż okazuje się szybsza i bardziej efektywna, kiedy lokal jest odpowiednio przygotowany, dlatego też w przestrzeni wielu państw pojawili się specjaliści od home stagingu, czyli osoby, które za pomocą prostych sztuczek sprawiają, że mieszkanie prezentuje się znacznie lepiej i wypada korzystniej podczas ewentualnych prezentacji. Choć zwykle home staging kojarzy się z prywatnymi firmami zajmującymi się sprzedażą mieszkań, nie ma większych przeszkód w wykorzystywaniu specjalistycznego podejścia do prywatnych celów. Profesjonaliści nie są jednak firmą remontową, trudno więc oczekiwać, że będą malować ściany czy kłaść płytki podłogowe, zajmują się jednak upiększaniem przestrzeni, maskując jej niedoskonałości i podkreślając atuty.

Zadbanie o dobre pierwsze wrażenie podczas prezentacji lokalu jest niezwykle ważne, dlatego też jeżeli nasza oferta przyciąga potencjalnych nabywców, a żaden z nich nie zdecydował się do tej pory na kupno, może się okazać, że home staging będzie dla nas przysłowiową deską ratunku.