Mieszkanie na wynajem

Mieszkanie na wynajem

W dzisiejszych czasach wiele osób woli przenieść się na obrzeża miasta lub nawet na wieś, ponieważ tam upatruje lepszego życia dla siebie i swojej rodziny. Warto jednak mieć świadomość tego, że mieszkania zakupione w mieście można albo sprzedać, albo wynająć.

Nierzadko ta druga opcja jest o wiele lepsza, ponieważ pozwala nam otrzymywać stałe źródła dochodów nie tylko raz (jak t się dzieje w wyniku sprzedaży), lecz w zasadzie co miesiąc. Co więcej, w ostatnich latach wiele rodzin korzysta z ofert firm deweloperskich i kupuje mieszkania na kredyt, chociaż wcale ich nie potrzebuje. Po co to robić? Odpowiedź wydaje się banalnie prosta. Nieruchomości można dziś kupować właśnie pod wynajem.

Najczęściej wynajmującymi są oczywiście studenci, dlatego warto inwestować w mieszkania przede wszystkim tam, gdzie znajduje się dużo uczelni wyższych. Mowa więc przede wszystkim o Warszawie, Poznaniu, Krakwie czy Wrocławiu. W ostatnim czasie wielu studentów co roku pojawia się także w Gdańsku czy Szczecinie. Warto więc – jak widać – inwestować w nieruchomości, by potem je po prostu komuś wynająć.