Nieruchomości na wynajem

Nieruchomości na wynajem

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach o wynajęcie mieszkania wcale nie jest tak trudno. Okazuje się, że choć ogłoszeń jest wiele, w rzeczywistości bardzo trudno trafić na taką propozycję, która w stu procentach będzie nam odpowiadała. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta.

Wielu właścicieli mieszkań nie szanuje swoich najemców i często nie liczy się z tymi ostatnimi pod żadnym względem. Na taki stan rzeczy narzekają między innymi studenci, którzy wynajmują mieszkania w większych miastach podczas swoich studiów.

O jakie problemy dokładnie chodzi? Wielu właścicieli mieszkań nie wywiązuje się na przykład ze składanych obietnic. Nawet jeśli w umowie zawarta jest klauzula o tym, że wszelkie naprawy związane z czynnikami zewnętrznymi realizuje właściciel, często w efekcie końcowym okazuje się, że koszty wspomnianej naprawy muszą ponieść wynajmujący. Jest to szczególnie trudna sytuacja między innymi dla studentów, ponieważ ci ostatni najczęściej nie mają stałych źródeł dochodów i trudno im wyłożyć pieniądze na coś, czemu w dodatku nie są w żaden sposób winni.