Rynek wtórny

Rynek wtórny

Na rynku wtórnym nierzadko można dziś spotkać nieruchomości, które standardem w żaden sposób nie ujmują tym nieruchomościom, które oferowane są przez firmy deweloperskie. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że sprzedający mieszkanie z rynku wtórnego czasem może nie mówić nam całej prawdy.

Po zakupie okazuje się, że dane mieszkanie czy też dom jednorodzinny mają wady, o których nie było wcześniej mowy. W takim wypadki często niewiele możemy zrobić, ponieważ umowa nie zawiera informacji na ten temat. Warto więc podczas kupna nieruchomości z rynku wtórnego sprawdzić, czy sprzedawca ma aktualną (aktualność jest w tym momencie szczególnie ważna, ponieważ wiele wycen okazywanych przez sprzedawców nie odnosi się do rzeczywistego stanu nieruchomości z czasów obecnych) wycenę mieszkania, co istotne sporządzoną przez profesjonalnego rzeczoznawcę.

Taki dokument jest podstawą do tego, by rzeczywiście zaufać danej osobie i przeprowadzić transakcję związaną nie tylko z kupnem domu czy mieszkania, ale także każdej innej nieruchomości z rynku wtórnego.