Wycena mieszkania

Wycena mieszkania

Mieszkania są dzisiaj na rynku nieruchomości bardzo różnorodne. Jedne wyposażone są w nowoczesne sprzęty, inne wymagają generalnego remontu. W zależności od tego w jakiej lokalizacji oraz przede wszystkim kondycji znajduje się dane mieszkanie, właściciele chcący takie nieruchomości sprzedać ustalają pewną cenę, która jednak nie zawsze zgadza się ze stanem faktycznym danego lokalu.

Jak zatem nie dać się oszukać? Wydaje się, że sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy bowiem jedynie poprosić sprzedawcę o to, by okazał nam wycenę mieszkania. Jeśli ten ostatni się na nią nie zgadza często jest to potwierdzenie tego, że coś przed nami ukrywa. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jako kupujący lub potencjalni nabywcy mamy prawo zażądać wyceny od profesjonalnego i zawodowego rzeczoznawcy.

W przypadku takich transakcji liczy się wyłącznie podpisany przez rzeczoznawcę dokument, natomiast wszelkiego rodzaju wyceny online w żadnym stopniu nie mają mocy prawnej. Niestety dziś nie wszyscy konsumenci zdają sobie z tego sprawę.